L A U R E A C I

  2017 |2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |  2011 | 2010 | 2009 | 2008  |  2007  | 2006  |  2005 2004 


R E F L E K T O R
2 0 1 7
L A U R E A C I

GRAND PRIX
Aleksandra Lechocińska, Przemyśl - "Brzydala" 


Kategoria I

I miejsce
-
Piotr Zubek,  Warszawa - "Zimy Żal" 
II miejsce
- Weronika Krystek, Bielawa - "Ballada o próżności"
III miejsce - Oskar Juryś, Sandomierz - "Grande Valse Frotte" 
Wyróżnienie - Katarzyna Pietrzyk,
Koszalin - "Saute"
Wyróżnienie -
Julia Kuzyka, Nowodworce - "Ballada o ulicy Chmielnej
"

Kategoria II


I miejsce
-
Natalia Maczyta, Wrocław - "Grande Valse Brillante" 
II miejsce - Karolina Woźniak. Brodnica - "Jak się masz kochani" 
III miejsce - Dorota Kalinowska, Białystok - "Oddalasz się
"
Wyróżnienie - Natalia Grudnik, Szczecin - "Truskawki w Milanówku"
Wyróżnienie -
Pamela Adamik, Warszawa - "Chodzę sobie, zbieram rutkę"

Nagrody pozaregulaminowe:
MIKROFONIKA - Natalia Maczyta, Wrocław
- "Grande Valse Brillante"



R E F L E K T O R
2 0 1 6
L A U R E A C I

GRAND PRIX

Dominik Rybiałek, Ręczno - ,,Co temu winien Zygmuś, że jest taki śliczny"

Kategoria I

I miejsce
- Wiktoria Sikorska, Kraków - ,,Kniaginiuszka"
II miejsce
- Michał Murawski, Toruń - ,,Kiedy będziesz zakochany"
III miejsce - Natalia Banaś, Oleśnica - ,,Jenny - narzeczona pirata"
Wyróżnienie - Natalia Wyrzykowska, Zagórze Śląskie - ,,I tak się trudno rozstać"
Wyróżnienie - Barbara Tarczewska, Łomża - ,,Szuja"

Kategoria II


I miejsce
- Kamila Lewicka, Słupsk - ,,Bo ja się boję utyć"
II miejsce - Maja Maria Rybicka, Płock - ,,Miłość ci wszystko wybaczy",
III miejsce - Dominika Dobrosielska, Ciechocinek - ,,Może kiedys innym razem"

Wyróżnienie - Anna Malicka, Stary Toruń - ,,Kryzys",
Wyróżnienie - Judyta Wenda, Bydgoszcz - ,,Już nigdy"

Nagrody pozaregulaminowe:
MIKROFONIKA - Maja Maria Rybicka
IRISH CLUB - Kamila Lewicka, Słupsk
LEO Akcesoria i Telefony - Wiktoria Sikorska


R E F L E K T O R
2 0 1 5
L A U R E A C I

GRAND PRIX

Agata Grześkiewicz, Olsztyn - ,,Iskry i łzy"

Kategoria I

I miejsce
- Dominika Dobrosielska, Ciechocinek - ,,Piosenka o Walcu Domino"
II miejsce
- Natalia Banaś, Oleśnica - ,,Kochankowie dnia"
III miejsce - Katarzyna Kawałek, Warszawa - ,,O Romeo"

Kategoria II


I miejsce
- Kamila Lewicka, Słupsk - ,,Nie dorosłem do swych lat"
II miejsce - Zuzanna Wiśniewska, Toruń - ,,Legenda o miłości",
                    - Łukasz Gocławski, Łomnica -  ,,Dziewczynka"
III miejsce - nie przyznano

Wyróżnienie - Karolina Woźniak, Brodnica - ,,Ballada o Chmielnej",
                        -  Marta Sołtys, Kraków - ,,Senność taka"

Kategoria III

I miejsce
- Dominika Barabas, Lądek Zdrój - ,,Piosenka Dawnych Kochanków"
II miejsce - nie przyznano
III miejsce - Anna Miłek, Kielce - ,,Dzielna Margot"
                     - Zygadło Dorota, Wrocław - ,,Johnny" (za wykonanie piosenki we własnym                      przekładzie)
Wyróżnienie - Magdalena Daszkiewicz, Warszawa - ,,Mein Jidische Mame"

Nagrody pozaregulaminowe:
MIKROFONIKA- Dominika Barabas, Lądek zdrój
IRISH CLUB - Dominika Barabas, Lądek zdrój
Nagroda Specjalna Romana Kołakowskiego -
zaproszenie do udziału w IV Warsztacie Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury Bieszczady -
Rzeszów – Toruń - Dominika Barabas, Lądek zdrój


R E F L E K T O R
2 0 1 4
L A U R E A C I

GRAND PRIX

Agata Klimczak-Kołakowska, Racibory - ,,Tańcząc z Matyldą"

Kategoria I

I miejsce
- Natalia Bogusz, Koszalin - ,,Stara piosenka"
                     Zuzanna Szczawik, Widuchowa - ,,Ucisz serce"
II miejsce
- Katarzyna Pilewska, Toruń - ,,Młody las"
III miejsce - Agata Wietrzycka, Trzcianka - ,,Kołysanka"
Wyróżnienie
Wiktoria Paduch, Skarżysko - Kamienna - ,,Ja dla pana czasu nie mam"
Jagoda Różycka, Bielawa - ,,Nie wiem, czy to warto"


Kategoria II


I miejsce
- nie przyznano
II miejsce - Ewa Cieślak, Grudziądz - ,,Ubóstwiam drakę"
III miejsce - Michalina Olszewska, Koszalin - ,,Jestem chora"
Wyróżnienie
Łukasz Gocławski, Łomnica - ,,Naszych matek maleńkie mieszkanka"

Kategoria III

I miejsce
- Anna Miłek, Kielce - ,,Spotkałam na molo Chińczyka"
II miejsce - Agnieszka Skawińska, Gdynia - ,,Bo ja cała jestem taty"
III miejsce - Maciej Kajetan Musiałowski, Warszawa - ,,Konie"
Wyróżnienie
nie przyznano

Nagrody pozaregulaminowe:
MIKROFONIKA - Agata Klimczak-Kołakowska, Racibory
IRISH CLUB - Katarzyna Pilewska, Toruń


R E F L E K T O R
2 0 1 3
L A U R E A C I

Grand Prix Festiwalu

Kuczun Adriana, Redwanki - ,,Z pamiętnika młodej zielarki"

Kategoria I 

I Miejsce - Wietrzycka Agata, Trzcianka - ,,Youkali"
II Miejsce - Rutkowska Roksana, Koszalin - ,,Przekleństwo Millhaven""
II Miejsce - Tchórzko Ksenia, Siemianice - ,,Jej rejon to był Plac Pigalle""
III Miejsce -  Łopuch Karolina, Bielawa - ,,Kto tak ładnie kradnie""
Wyróżnienie - Gadomska Zuzanna, Rowy -,,Muzeum i dziewczyna""
Wyróżnienie - Szymańska Danuta, Warszawa - ,,O, czemu Pan"

Kategoria II

I Miejsce - Kaczmarek Michał, Ostrów Wlkp. - ,,Dziwny jest ten świat"
III Miejsce - Skonieczna Aleksandra, Łódź - ,,Kaszpirowski"
Wyróżnienie -  Lewicka Kamila, Słupsk - ,,Zęby"
Wyróżnienie - Czapi Trzepizur Agnieszka, Warszawa - ,,Ząb zupa dąb""

Kategoria III

I Miejsce - Pawlak Patryk, Kozanki - ,,Pieśń hiszpańskiego rzeźnika"
II Miejsce - Daszkiewicz Magdalena, Warszawa - ,,Pierścionek"
III Miejsce - Lesiński Julian, Białystok - ,,Entree"
Wyróżnienie - Popławska Paulina, Białystok - ,,Bel canto"
Wyróżnienie - Rożankowska Agata, Bydgoszcz - ,,To właśnie miłość"
Wyróżnienie - Przekupień Agnieszka, Gdańsk - ,,Surabaya Johnny"


Nagrody pozaregulaminowe:
MIKROFONIKA - Adriana Kuczun
SKELP MUZYCZNY GRAM - Kaczmarek Michał



R E F L E K T O R
2 0 1 2
L A U R E A C I

Grand Prix Festiwalu

Tadeusz Seibert, Malbork - ,,Adio pomidory"

Kategoria I

I Miejsce - Żaneta Kwiatek, Bielawa - ,, Dworzec"
I Miejsce - Dorota Sacewicz, Biała Podlaska - ,,Zdzich"
II Miejsce - Łukasz Zal, Bobolice - ,,Grzmi"
III Miejsce Beata Kępa, Koszalin - ,,Bo we mnie drzemie tygrysica"


Kategoria II

II Miejsce - Marta Milczarczyk, Kraków - ,,Dziwnie"
III Miejsce - Iga Ewa Kuśnieruk, Kraków - ,,Sen motyla"
Wyróżnienie - Ewa Cieślak, Grudziądz - ,,Jeśli ty nie istniałbyś"

Kategoria III

I Miejsce - Anastazja Simińska, Kalisz - ,,Libertango"
II Miejsce - Rafał Łysak, Łódź- ,,Kapturek 62"
III Miejsce - Wiktoria Węgrzyn, Wieliczka - ,,Jak dobrze mieć sąsiada"
Wyróżnienie - Leszek Andrzej Czerwiński, Elbląg - ,,Dramat w ogródkach działkowych"
Sylwia Madejska, Koszalin - ,,Kochankowie z ulicy Kamiennej"
Paulina Popławska, Białystok - ,,Marianna"
Piotr Kosewski, Gdańsk - ,,Burżuje"
Judyta Wenda, Bydgoszcz - ,,Nie zgadzam się"

Nagrody pozaregulaminowe
Firma Mikrofonika - Anastazja Simińska, Kalisz - ,,Libertango''

Sklep Muzyczny GRAM
Julianna Grabowska, Żnin - ,,Ej Joe"

Polskie Hotele Posiadające Ośrodki Wypoczynkowe nad Morzem PLAZA, JANTAR, SKALNIK,
MARINA w Darłówku oraz uznana Karczma Śpiewających Kelnerów -
Nikola Pyzik, Konin - ,,Modlitwa o miłość prawdziwą"


R E F L E K T O R
2 0 1 1

}

Grand Prix Festiwalu
Adriana Kuczun, Słupsk - „Przekleństwo Millhaven”

Kategoria I

I Miejsce - Paulina Ciubak, Ląd - „Dziwny jest ten świat”
I Miejsce - Dagmara Czechura, Skopanie - „Deszczowy Klaun”
II Miejsce - Kamila Lewicka, Słupsk - „Ballada o jamniku”
III Miejsce - Łukasz Gocławski, Trzcianka - „Dziewczynka”
Wyróżnienie - Dorota Sacewicz, Biała Podlaska - „Z kim ci będzie tak źle jak ze mną”
Wyróżnienie - Paulina Białek, Kotrąb - „Moknie w deszczu diabeł”

Kategoria II

I Miejsce - nie przyznano
II Miejsce - Paulina Popławska, Białystok - „Kryśka i DJ”
III Miejsce - Karolina Janociak, Skawina - „Rebeka”
III Miejsce - Janina Klimiuk, Kazuń Nowy - „Wesoły deszczyk”
Wyróżnienie - Agata Koszyczarska, Kalisz - „Ja mamusia i ty”
Wyróżnienie - Aleksandra Krzyżańska, Genichowice - „Johny”

Kategoria I II

I Miejsce - Monika Tyburska, Płock - „Filozofia małżeńska”
II Miejsce - Iga Drzymkowska, Gdańsk - „Mein idische mame”
III Miejsce - nie przyznano
Wyróżnienie - Piotr Kosewski, Dąbrówno - „Kapturek 62”
Wyróżnienie
- Judyta Wenda, Bydgoszcz - „To nic, że to sen”

Nagroda ufundowana przez firmę Faktoria Lektorska MIKROFONIKA
Iga Drzymkowska

_


 

R E F L E K T O R
2 0 1 0

}

Grand Prix Festiwalu
Piotr Kosewski - Gdańsk -,, Cukierki", ,,Kąpiesz się nie dla mnie"

Kategoria I

I Miejsce - Zuzanna Czerniejewska, Łódź - ,,Walc na 1000 pas"
I Miejsce - Adriana Kuczun, Słupsk -,,Pieśń Kronika"
II Miejsce - Marcin Franc, Białogard - ,,Pejzaż bez Ciebie"
II Miejsce  - Agata Rożankowska, Bydgoszcz - ,,Luna srebrnooka"
III Miejscenie przyznano
Wyróżnienie - Paulina Białek, Radomsko - ,,Malagenia''
Wyróżnienie - Kacper Sikora, Kołobrzeg- ,,Moja Miłość"
Wyróżnienie - Łukasz Gocławski, Trzcianka- ,,Nie opuszczaj mnie"
Wyróżnienie - Sylwia Madejska, Koszalin - ,,Ballada o przedszkolu"
Wyróżnienie Sylwia Madejska

Kategoria II

I Miejscenie przyznano
II Miejsce - Aleksandra Krzyżańska, Wrocław - ,,Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos"
III Miejsce - Paulina Popławska, Białystok- ,,Jeśli Ty nie istniałbyś"
Wyróżnienie - Tadeusz Seibert, Malbork - ,,Dziewczynka"
Wyróżnienie - Anna Sobiecka, Koszalin - ,,Dziwka z Krochmalnej - Zełde - Chaja"

Kategoria III

I Miejsce - Piotr Kosewski, Gdańsk - ,,Cukierki"
II Miejsce – nie przyznano
III Miejsce - Adriana Kalska , Słupsk- ,, To mi wystarczy"
III Miejsce - Kamil Zięba, Gdańsk - ,,Pod balkonem"

_


___

R E F L E K T O R
2 0 0 9

}

Grand Prix Festiwalu

CZERWIŃSKI Leszek Andrzej , Elbląg - ,, Pieśń o toksycznej Niani", ,,Nie dorosłem do swych lat"

Kategoria I

I miejsce nie przyznano 
II miejsce Czerniejewska Zuzanna, Łódź- ,,Gigi l'Amoroso"
III miejsce Madejska Sylwia, Koszalin - ,,Jej rejon to był plac Pigalle"
III miejsce Olejnik Agnieszka, Bielawa - ,,Dworzec"
Wyróżnienie Juchniewicz Patrycja, Stargard Szczeciński- ,,W słowach tylko ślad pozostał"
Wyróżnienie Banaś Sławomir, Oleśnica - ,,Moja Madonna"

Kategoria II

I miejsca Niewolańska Adrianna, Wrocław - ,,Rekwijem"
I miejsce Kudra Emila, Łódź  - ,,Zośka wariatka"
II miejsce Goc Anna, Wieliczka - ,,Wariatka tańczy"
III miejsce nie przyznano 
Wyróżnienie Lewak Roksana, Racibórz - ,,Ogrzej mnie"
Wyróżnienie  Radziewicz Dorota, Łódź - ,,Ballada o guziku"
Wyróżnienie Ostrysz Katarzyna, Darłowo -,,Nerwica w granicach normy"

Kategoria III

I miejsca Kwapis Magdalena, Poddębce - ,,Nie opuszczaj mnie"
II miejsce Kalska Adrianna, Słupsk  - ,,Naszych matek maleńkie mieszkanie"
III miejsce Jankiewicz Amelia, Gdynia - ,,Ja nie chcę za inteligenta iść"
Wyróżnienie Broda-Malon Barbara, Pszczyna - ,,Tego listu nie wyślę"
Wyróżnienie Kartaszewicz Dawid, Rynarzewo - ,,Linoskoczek"
Wyróżnienie Kosewski Piotr, Gdańsk - ,,Kolęda z pretensjami" 



R E F L E K T O R
2 0 0 8

}

Grand Prix Festiwalu

KARTASZEWICZ Dawid - Kraków - ,, O'key"- O

Kategoria I

I miejsce Niewolańska Adrianna, Wrocław - ,,Wesołe miasteczko"
I miejsce Gocławski Łukasz ,Trzcianka -,,Jeteśmy na wczasach"
II miejsce Korkosiński Konrad, Łódź - ,,W tę noc nie otwieram ust"
III miejsce Łuniewska Sylwia, Białystok - ,,Piekło i niebo"
Wyróżnienie Wizner Wiktoria, Koszalin - ,,Serdeczny mój"
Wyróżnienie Zając
 Martyna,
Szczecin -,,Nie, nie budźcie mnie"

Kategoria II

I miejsca nie przyznano
II miejsce Kudra Emilia, Łódź- ,,Ja tonę"
II miejsce Handziel Łukasz, Łódź ,,Piosenak starych kochanków"
III miejsce Mazurek Wojciech, Miastko - ,,Czy te oczy mogą kłamać"
Wyróżnienie Ostrysz Katarzyna, Tychowo - ,,Wariatka tańczy"
Wyróżnienie Szulc Anna, Zgierz - ,,Leon"
Wyróżnienie Sobiecka Anna, Koszalin - ,, Przyjaciółki"

Kategoria III

I miejsca Kartaszewicz Dawid, Kraków- ,,O'key"
II miejsce nie przyznano
III miejsce Żelazkiewicz Magdalena, Łowicz - ,,Cyganka"
Wyróżnienie Moskalewicz Małgorzata, Poznań - ,,Mówiłam żartem"
Wyróżnienie Spychała Leszek, Warszawa - ,,Piosenka Niekochanego"



R E F L E K T O R 
2 0 0 7


Grand Prix Festiwalu
Wojciech Mazurek, Miastko - ,,To nie przeszadza wcale"

Kategoria I

I miejsce — Daria Zawiałow, Koszalin - ,,Czarne perfumy"
II miejsce — Michał Kosela, Koszalin - ,,Dyskusja"
III miejsce — Oksana Terefenko, Biały Bór - ,,Czym jest dusza"
Wyróżnienie — Roman Mazurek, Miastko - ,,Wariatka tańczy"
Wyróżnienie — Monika Bernaś , Koszalin - ,,Nie chcę być dorosła"
WyróżnienieTadeusz Seibert, Malbork - ,,Upiorny twist"

Kategoria II

I miejsce — Wojciech Mazurek, Miastko - ,,To nie przeszadza wcale"
II miejsce — Anna Szulc, Łódź - ,,La Boheme"
III miejsce — Alicja Żok, Głogów- ,,Mam kota"
Wyróżnienie — Piotr Mokrzycki - ,,Tamta pani (Pani mnie inspiruje)"
Wyróżnienie — Łukasz Handzel, Łódź - ,,Mój los"

Kategoria III

I miejsce — Hubert Jarczak, Łódź - ,,Nikt"
II miejsce — Marta Uszko, Gdynia - ,,Bo we mnie drzemie tygrysica"
III miejsce — Justyna Wasilewska, Łódź- ,,Stacyjka Zdrój"
Wyróżnienie — Radosław Osypiuk,  Łódź - ,,Lorenzo"
Wyróżnienie — Wojciech Stolorz, Łódź- ,,Jestem Swing"
Wyróżnienie Katarzyna Bore, Łódź- ,,Marzenie o kinie"




R E F L E K T O R 
2 0 0 6


Grand Prix Festiwalu
Michał Kosela, Mielno - ,,Bal na Gnojnej", ,,Epitafium dla frajera"

Kategoria I

I miejsce - Michał Kosela, Mielno - ,,Bal na Gnojnej" , ,,Epitafium dla frajera"
                  - Joanna Białas, Koszalin -,,Pokoik na Hożej"
II miejsce - Katarzyna Ostrysz, Tychowo - ,,Okularnicy"
III miejsce - Katarzyna Jędrychowska, Koszalin - ,,Draka"
Wyróżnienie - Magdalena Bitowt, Koszalin - ,,Z kim tak  ci będzie źle jak nie ze mną"
Wyróżnienie - Anna Sobiecka, Koszalin - ,,Sama jak palec"
Wyróżnienie - Monika Kasprzak, Koszalin - ,,Siądź z tamtą kobietą"

Kategoria II

I miejsce - Emilia Kudra, Łódź - ,,Rosołowski"
II miejsce - Maria Kostka, Poznań- ,,Jesteś moją miłością"
III miejsce - Wojciech Mazurek, Miastko - ,,Dobranoc"
Wyróżnienie - Dawid Kartaszewicz, Bydgoszcz - ,,Natalie" 

Kategoria III

I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Anna-Maria Urbanowska, Łódź - ,,Proszę sądu"
III miejsce - Adam Konowalski, Łódź ,,Już kąpiesz się nie dla mnie"



R E F L E K T O R 
2 0 0 5


Grand Prix Festiwalu
Łukasz Woźniakowski, Słupsk - „Naszych matek maleńkie mieszkanka”, 
„Nie chcę więcej”

Kategoria I

Miejsce I - Łukasz Woźniakowski, Słupsk- „Naszych matek maleńkie mieszkanka”, 
                   „Nie chcę więcej” 
Miejsce II - Dorota Chojnacka, Bydgoszcz- „Amsterdam”, „Jeżeli miłość jest”
Miejsce III - Michał Kosela, Koszalin - „Okna” , „W przeddzień swego zmartwychwstania”
Wyróżnienie - Monika Kasprzak, Koszalin - „Czarni chłopcy”, „Dobry wieczór”
Wyróżnienie- Natalia Robakiewicz, Lębork - „Byłam różą”, „Pod papugami”
Wyróżnienie- Marta Marzęcka, Warszawa- „Tango Tandresse”, „Serdeczny Mój”

Kategoria II

Miejsce I - Justyna Kumor, Łódź - „Song Jenny - marzenia pomywaczki”, „Mam chłopczyka na
                     Kopernika ” 

Miejsce II - Rafał Kowalewski, Koszalin- „Piosenka o ulicy FARG”, „Pożar w Atelier” 
Miejsce III - Łukasz Handzel, Łódź- „Spowiedź kretyna”, „Echo Corridy”
Wyróżnienie - Arkadiusz Kurzawa, Aleksandrów Łódzki- „Non piu andrei”, „Biała lokomotywa”

Kategoria III

Miejsce I - pierwszego miejsca nie przyznano
Miejsce II - Emilia Komarnicka, Łódź- „Czarne perfumy”, „Serdeczny mój”
Miejsce III - Agata Nowicka, Gdynia - „Pożar Atelier”, „Dwoje miłości mam (sonet)”
Wyróżnienie - Emilia Klimczak, Łódź - „Śmiercie ”, „Pieśń o chmurze nocą”



R E F L E K T O R 
2 0 0 4


Kategoria I

Miejsce I - Dorota Bonawenturczak, Łódź- „Tango Tandresse”
Miejsce II - Maria Kostka, Koszalin - „W twoich doskonałych palcach”
Miejsce III - Jadwiga Kostka, Koszalin - „Jakech szła przez żyto”
Wyróżnienie - Joanna Łoł, Koszalin - „Gimnastyka” 
Wyróżnienie - Ewa Golik, Koszalin - „Przyjaciólki”

Kategoria II

Miejsce I - Emilia Kudra, Łódź - „Amsterdam”
Miejsce II - Justyna Kumor, Łódź- „La Boheme” 
Miejsce III - Piotr Zemła Koszalin- „Kochankowie z ulicy Kamiennej”
Wyróżnienie - Joanna Gałka - Olsztyn
Wyróżnienie - Katarzyna Lenarcik - Gdańsk

Kategoria III

Miejsce I - Marieta Żukowska, Łódź - „Pteromania”
Miejsce II - Marta Górecka, Łódź- „Ballada z trupem”
Miejsce III - Krzysztof Wojciechowski, Gdynia- „Getsemani”
Wyróżnienie - Konrad Bugaj,  Łódź- „Cud w winiarni”
Wyróżnienie - Jadwiga Wianecka,  Łódź - „ Wszystko się chwieje”